توضیحات و اخطار در مورد اسکریپت ایولیشن نسخه 5.6

در این بخش قصد داریم درمورد نسخه 5.6 اسکریپت ایولیشن که توسط برخی از دوستان به عنوان نسخه جدید معرفی شده مواردی رو ذکر کنیم تا سوء تفاهم برخی مشتریان حل شود.


آخرین نسخه نال شده اسکریپت نسخه 5.1 هستش که توی سطح نت به وفور پیدا میشه اما مشکلی که این نسخه نال داره وقتی بروز میکنه که شما به تعداد زیادی زیرمجموعه فروخته اید و زیرمجموعه ها به درستی کار نمیکنن و کلیک های نامنظم یا اصلا کلیک نمیکنن.


نسخه ای که ما داریم بصورت مستقیم از خود سایت اصلی خریداری شده و نسخه 5.1 می باشد این نسخه در اوایل ارائه توسط بنده و یکی از مدیران سایت ها بصورت اشتراکی خریداری شده و لایسنس گذاری توسط ما انجام میشه و ارتباطی به سایت اصلی نداره و به دلیل یک سری موارد که پیش امد امکان ثبت در سایت اصلی وجود ندارد.


توضیح و اثبات فیک بودن نسخه 5.6 ارائه شده توسط برخی!!


این نسخه حتی نسخه نال شده 5.6 هم نمی باشد!!!


موارد زیادی برای اثبات این مورد وجود دارد که ما به تعدادی اشاره میکنیم :


1. بخش ورود به مدیریت

اگر بخش مدیریت نسخه 5.6 سایت اصلی رو با اسکریپت فیک 5.6 مقایسه کنید در ظاهر شباهت زیادی به هم دارند و تقریبا عین هم هستند اما با ریز شدن در ساختار این صفحه میتونید به تفاوت هایی که وجود دارد پی ببرید و متوجه فیک بودن نسخه فوق بشید.


امکان داره بعد انتشار این مطلب نسبت به اصلاح و لاپوشونی این موارد ذکر شده اقدام بشه برای همین سایت بصورت آرشیو ذخیره شده. برای مشاهده صفحه لاگین در سایت آرشیو کلیک کنید.

با دانلود سورس از سایت فوق و بررسی کدها میتونید به مواردی که در عکس های زیر ذکر شده پی ببرید:

اگر در تصاویری که در زیر اورده شده دقت کنید متوجه تفاوت های نسخه فیک و نسخه اصلی خواهید شد!


fake Script

نسخه فیک

org Script

نسخه اصلی


2. کد شده بودن قالب بخش مدیریت


بجز در نسخه های نال در بقیه نسخه ها بخش مدیریت این اسکریپت بصورت انگلیسی و کد شده هست و امکان دسترسی به سورس کد و ترجمه اون وجود ندارد ولی در نسخه فیک همه بخش ها ترجمه شده!


اگر بنا براین باشد که نسخه فیک نبوده و اصل باشید باید نسخه فول اسکریپت به قیمت 990 دلار خریداری شود که هزینه ان باتوجه به ارزش ریال درمقابل دلار باید حدود 14 میلیون تومان هزینه خرید اسکریپت شود که فکر نمیکنم کسی در ایران حاضر به پرداخت چنین مبلغ سنگینی باشد!


3. تفاوت در ساختار

از نسخه 5.2 به بعد باتوجه به اینکه ساختار برنامه نویسی از حالت خام به حالت MVC تغییر کرد اسکریپت دچار تغییرات زیادی در زمینه کد نویسی شد و باعث به وجود آمدن تعدادی پوشه برای پردازش درخواست ها شد که تعدادی از پوشه ها به صورت زیر هست :

  • components
  • controllers
  • models
  • helpers
  • ...

اما نکته جالب اینجاست وقتی ادرس پوشه های فوق درخواست میشه با خطای جالب 404 که به معنی عدم وجود چنین چیزی مواجه می شوید!

لینک دسترسی های فوق که در سایت آرشیو ذخیره شده :


4. تغییر درگاه بیت کوین در نسخه های جدید!!

متاسفانه چون امکان آرشیو کردن صفحاتی که نیاز به لاگین وجود ندارد این مورد بصورت آرشیو قابل ذخیره نیست!

fake Script

نسخه فیک

org Script

نسخه اصلی


5. نحوه آدرس دهی !!


اگر در نسخه فیک 5.6 دقت کنید بعداز نام سایت و بعد / آدرس ها با index.php شروع می شوند ولی در نسخه های 5.2 به بعد این مورد اصلاح شده و index.php به طور کامل حذف شده است!


6. ورود دو مرحله ای گوگل !!


اگر در نسخه اصلی یک اکانت کاربر بسازید و به این آدرس برید متوجه می شید که یک امکان جدید به عنوان ورود دو مرحله ای گوگل اضافه شده است که در نسخه فیک وجود ندارد! مگه میشه امکانی روی دمو باشه ولی توی نسخه فروشی نباشه!!


7. درگاه payza !!


در نسخه اصلی ادرس درگاه پیزا به payza.eu تغییر کرده اما در نسخه فیک همان payza.com باقی مانده!!


8. دسترسی استفاده از SSL در ادرس ها!!

اگر در سایت اصلی در بخش مدیریت لاگین کنید و به آدرس بروید می بینید که در نسخه آخر میتونید آدرس هایی که میخوایی ssl روی اونها فعال نباشه رو انتخاب کنید ولی در نسخه فیک اصلا چنین امکانی وجود ندارد. مگه میشه نسخه اخر رو بخری ولی همه امکانات رو نداشته باشی؟!


9. و...


این ها مواردی بودن که با یک نگاه سطحی در نسخه فیک به راحتی قابل تشخیص بودن! موارد دیگری هم وجود دارد که درصورت حذف موارد فعلی از سایت فوق قابل اثبات هست.


#بیاید_ساده_نباشیم